Rodzaje kredytow

Rodzaje kredytow

Rodzaje kredytow

Spośród wielorakich typów kredytów warto wspomnieć o kredytach długoterminowych, jakimi są kredyty hipoteczne. Są one zabezpieczane jak wskazuje na to już samo ich nazewnictwo poprzez hipotekę czyli kredyt ustanawiany jest dla kredytobiorcy, ale w razie czego, jeżeli nie zostanie on spłacony, to wtedy dom czy mieszkanie przechodzą na własność banku. W tym zakresie mówi się o kredytowaniu i ustanawianiu hipoteki na prawie użytkowania wieczystego bądź prawie własności nieruchomości. Warunkiem w tym drugim przypadku jest natomiast konieczność ulokowania tejże nieruchomości na terenie naszego kraju. Poprzez kredyt hipoteczny można zarówno kupić nieruchomość w postaci na przykład działki, jak także zainwestować w gotowe już mieszkanie, mieszkanie mające powstać – bezpośrednio nabywane w nowym lokalu, z pierwszej ręki, z rynku pierwotnego od dewelopera, jak też wybudować własny dom itd.

jeśli chodzi o zabezpieczenie banku w przypadku udzielania kredytu hipotecznego, to nie jest to wyłącznie sama wyżej wymieniona hipoteka, ale też zawsze majątek obecny oraz przyszły, którymi ręczy kredytobiorca. Podobnie jest też z dochodami. Czymś zupełnie innym okazuje się zaś być kredyt inwestycyjny czyli bankowe wsparcie finansowe typowe dla realizowanych przez biorącego ten kredyt przedsięwzięć. Mowa tu zarówno o powiększaniu swego majątku, jak także jego odtwarzaniu czy modernizowaniu bo i takie są częste przykłady i przypadki. Jeżeli mowa o tym typie kredytów, to wart wspomnieć o podziale na taki wariant, kiedy raty są annuitetowe czyli sumarycznie równe, jak także występuje opcja z równymi ratami kapitałowymi.

Nie zapominajmy także o kredycie konsumpcyjnym, a więc udzielanym dla danych osób wnioskujących o to świadczenie, kiedy to określane sa przez kredytobiorców dane potrzeby, jakie później wiążą się z koniecznością spłaty zarówno tego zadłużenia, jak i odpowiedniej ilości odsetek, co już zależne jest bezpośrednio od samej instytucji bankowej.

Wpis zawdzięczamy