rodzaje kredytow udzielanych przez nbp

rodzaje kredytow udzielanych przez nbp

Elastyczne Konta Wydatki (FSA) obniży ustawy podatkowej

Elastyczny Konto wydatki (FSA) jest sposobem, aby wpłacić pieniądze na bok wolne od podatku dla ważnych wydatków. To może potencjalnie zaoszczędzić setki dolarów w podatkach. Mówiąc prościej, pracodawca odkłada część swoich zarobków, aby zapłacić za wydatków kwalifikowanych, a proces ten obniża całkowity należnego podatku na koniec roku.

Są to przede wszystkim trzy rodzaje FSA:

1. Ochrona zdrowia FSA (znany również jako Medycznej FSA, wydatki medyczne FSA, lub po prostu zdrowie FSA), gdzie wykwalifikowani koszty leczenia są odłożone na bok. Mogą one obejmować odliczeniami ubezpieczeń, dopłat i kosztów współubezpieczenia jak również konkretne produkty, zabiegi i leki nie są objęte ubezpieczeniem. Kwestie medyczne mogą być poważne, a tak proste jak zakup roczny o wartości band-aids.

2. zależne od opieki FSA, gdzie wykwalifikowani koszty opieki nad dzieckiem może być odłożone na bok. Choć prawie zawsze stosowany u dzieci, mogą być również wykorzystywane do „dorosłej opieki dziennej” o utrzymaniu starszych (takich jak rodzice), które żyją ze sobą.

3. FSA podróży, gdzie koszty transportu publicznego, aw niektórych przypadkach parkingu można odłożyć wolne od podatku

(Należy pamiętać, że fundusze nie mogą być przenoszone między różnymi rodzajami FSA, jeśli masz więcej niż jeden typ, nawet jeśli są one z tej samej firmy)

Matematyka za oszczędności w FSA jest portugalia przewodnik proste. Jeśli podstawa wynagrodzenia jest 40.000 $ i używasz na utrzymaniu Opieki FSA za $ 5000 oraz do opieki zdrowotnej FSA za $ 2000, będzie opodatkowane tylko w dochodem $ 33000. W związku z tym, można zapisać następujące kwoty: (swoje grupy podatkowej lub, jeśli wykazywać Twoja efektywna stopa podatkowa) x (kwota odłożyć na bok). Jeśli odłożyć $ 7000 Twój wspornik podatku wynosi 28%, oszczędności wynosi $ 1.960. (Specyficznym problemem należy prowadzony przez specjalistę podatkowego wpłynie którzy mają koszty leczenia ponad 7,5% ich rocznego dochodu.
Wpis zawdzięczamy